CEO'nun Mesajı
Mustafa Aslan
Mustafa Aslan CEO

Değerli Paydaşlarımız,

2018 Şubat ayındaki ilk yazımdan sonra; yine 2020 Şubat ayında sizlerle tekrar bir araya gelip hem son aylardaki gelişmeleri hem de geçtiğimiz 2 senenin genel bir değerlendirmesini bilgilerinize sunmak istedim.

2019 yılını büyük bir başarı ile kapatmış bulunuyoruz. Hem mevcuttaki 4 adet marin akaryakıt istasyonlarımızda süregelmekte olan yakıt ikmallerimiz, hem de geçen sene ilk adımlarını attığımız yatçılık iş kolumuzdaki önemli gelişmeler bizim hedeflerimizi gerçekleştirmemizde büyük rol oynamıştır. Asmira Marine olarak 2019 yılının sonunda siparişlerini vermiş olduğumuz ve 2020 sezonuna hazır olacak olan farklı boy ve yaşam alanı özelliklerine sahip teknelerimizle, Yacht Charter (tekne kiralama) işine girmiş bulunuyoruz. Bunun dışında Asmira Marine; tekne bakım onarım işleri için gerekli altyapıyı tamamlamış olup, başta Turgutreis olmak üzere, Didim, İstanbul ve Çeşme’de refit hizmeti (tekne bakım-onarım-yenileme hizmeleri) vermek için hazırdır. Tüm bu değerli gelişmeler, deniz turizmi açısından Dünya’nın sayılı destinasyonları arasında yer alan ülkemizin güney sahillerinin, dünya standartlarında sunulan A+ hizmet anlayışı ile yat sahipleri için vazgeçilmez bir uğrak noktası haline gelmesine katkı sağlayacaktır.

2020 yaz sezonunda faaliyete geçecek olan Portonovi Marina’daki operasyonumuzla da Asmira’nın bilgi, birikim ve kusursuz hizmet anlayışını Montenegro’da görücüye çıkarmış olacağız. Montenegro Portonovi Marina’da teknelere yakıt hizmetinin ana faaliyet alanı olacağı operasyonumuzda, diğer yatçılık faaliyetlerini de gerçekleştireceğiz. Fiziki yapılanmalarını ve “Asmira” markası ile kurulumlarını tamamladığımız şirketlerimizin bu yeni faaliyetler üzerine görüşme, temas, çalışma ve anlaşmaları bulunmaktadır. Yakın zamanda bu yeni yurt dışı faaliyetleri başlatıyor olacağımızı, sevinerek sizlere duyuruyor olacağız. Ülkemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil etmek en önemli görevlerimizden biridir ve bunu layıkıyla yerine getirmek üzere tüm Asmira Ailesi olarak yoğun bir çalışma içerisinde bulunmaktayız. Bu çerçevede, Montenegro’da yerleşik olan değerli Asmira Montenegro Ekibine de teşekkür ediyorum.

Gemilere yakıt ikmali hizmetini gerçekleştiren firmamız Asmira Bunker, 2019 yılı son çeyreğinde İstanbul başta olmak üzere Avrupa Limanlarında trader (yakıt ikmal aracı kurumu) olarak faaliyetlerine başlamış ve kurumumuzu bugüne kadarki en yüksek aylık satış hacmine Aralık 2019 itibariyle ulaştırmıştır. 2020 yılına girerken, düşük sülfür regülasyonu ve pek çok bilinmezliğe rağmen gösterilmiş bu stratejik başarıdan dolayı; başta Petrol Ofisi Deniz Satışları olmak üzere, değerli tüm partnerlerimize bize duydukları güven ve verdikleri destek için; ayrıca Asmira Bunker ekibine de göstermiş oldukları yüksek performans için çok teşekkür ederim.

22-24 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşen IBIA Yıllık Konferansı (IBIA Istanbul Convention 2019) rekor bir katılımla 500 delegeyi ağırlamıştır. Asmira Bunker olarak tekne sponsoru olma fırsatı bulduğumuz bu kıymetli organizasyonda, yine rekor bir katılımla 250 delegeyi teknemizde misafir etmenin onurunu yaşadık. Kendi alanlarında Dünya çapında bilinirliğe sahip değerli sanatçılarımız Dokumacı Fırat Neziroğlu ve Countertenor Nuri Harun Ateş, misafirlerimize büyülü bir deneyim yaşatmışlardır. Yine Hay Atölye ile yapılan iş birliği neticesinde dezavantajlı kadın grupları destekleyerek tüm katılımcılara el yapımı özel keçe çantalar hediye edilmiştir. Emeği geçen değerli sanatçılarımıza ve el emekleri için gayretli kadınlarımıza çok teşekkür ederim.

Düzenli destekçisi olduğumuz Tiyatro Terminal ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz eğitimler ile, Asmira Group ailesine çeşitli alanlarda farkındalık ve kişisel gelişim atölyeleri düzenlemeye başladık. Bu değerli atölyeleri bize sunan Tiyatro Terminal’in kıymetli tiyatro sanatçılarına teşekkür ederim. Sosyal Sorumluluğun tek taraflı çalışan bir mekanizma olmadığını kanıtlayan bu güzel sinerji ve karşılıklı değer yaratma hususunda gösterilmiş tüm çabalar için ayrıca teşekkür etmek isterim.

2010 yılında üye olduğum, 2016 yılındaki genel kurulunda Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandığım Ege Genç İş İnsanları Derneği’ne, 12 Ocak 2019 Seçimlerinde üyelerimizin teveccühü ile, Başkanlık görevine layık görüldüm. Beni bu göreve layık gören değerli üyelerimize teşekkür eder, derneğimizin etkinliğini ve gücünü arttırmak üzere tüm çalışmalarımızı değerli YK üyelerimiz ile var gücümüzle sürdürmeye devam ettiğimizi belirtmek isterim. Küresel ve yenilikçi düşünmenin hem üyelerimiz arasında hem de bölgemizde gelişmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bizler için her dönem, her bir yıl bir öncekinden daha da fazla sorumluluk ve değer yaratma bilinci ile farkındalığımızı arttırdığımız evrilme süreçleri olarak değerlendirirken, her gün “Tüm Avrupa Kıyılarında Yerel Bir Marka Olma” (To Be Local on Every European Coast) vizyonumuza emin ve sağlam adımlarla ilerlediğimizi görüyoruz. Geçtiğimiz 2 senede gerçekleştirme imkanı bulduğumuz girişim ve gelişmeler, ne kadar doğru bir hedefe, ne kadar doğru bir takımla ve ne kadar doğru bir yöntemle çıktığımızın kanıtıdır. Yakın zamanda sonuçlanacak ve sizlerle iletişimini yapacağız birçok yenilik ve girişim ise, bizleri şu an oldukça heyecanlandırmaktadır. Bir sonraki buluşmamızda karşınıza yine anlatacak yeni hikayelerimiz ile, kesemiz dolu çıkma sözü veriyoruz.

2020 yılının bu ilk aylarında, tüm dünya vatandaşlarının mutlu, huzurlu, barış dolu bir yıl geçirmelerini temenni eder, esenlikler dilerim.

Saygılarımla;

Mustafa Aslan