CEO'nun Mesajı
Mustafa Aslan
Mustafa Aslan CEO

Değerli Paydaşlarımız,

2018 Şubat ayındaki ilk yazımdan sonra; sizlerle yaz aylarında tekrar bir araya gelip, geçtiğimiz süredeki gelişmeleri paylaşmak ve değerlendirmelerinize sunmak istedim.

Şubatta da hedef aldığımız bir istikamet olan “yatçılık” iş kolumuzda önemli adımlar attık. İlki; Kuşadası Setur Marina’nın içindeki Opet Marine İstasyonu devir alınmasıdır. Bu sayede, Setur Marinaları ile ilk iş birliği başlangıcımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İleride daha farklı iş birliklerine yol açacak bu ilk adımı önemsiyoruz. Güven ve teveccühleri için Opet Deniz Satışları ve Setur Marina İşletmeleri’ne teşekkür ediyoruz. İşletmemiz altındaki diğer marine istasyonlarda olduğu gibi, Setur Kuşadası’nda da yüksek katma değer yaratacağımıza inanıyoruz. Diğer bir gelişme ise; Göcek’de bulunan D-Marin Göcek Marina’nın tüm akaryakıt operasyonlarını, Asmira Marine olarak devralmamızdır. Bu gelişme ile, D-Marin’in Türkiye’deki tüm marinaları içindeki akaryakıt operasyonları, D-Marin yöneticilerinin güveni ve teveccühü ile tarafımıza teslim edilmiştir. Diğer marinalarında da olduğu gibi, Göcek D-Marin’de de hizmet kalitemiz ile marinaya değer katmak için elimizden geleni yapacağız. Türkiye’deki tüm marinaları ile operasyonel bütünlük sağladığımız D-Marin’in yurt dışı marinalarında da iş birliklerimizin başlamasını ve ortaklığımızın gelişmesini temenni ederiz.

Gemilere yakıt ikmali hizmetini gerçekleştiren firmamız Asmira Bunker, geçtiğimiz senelere göre 2018 yılı ilk çeyreğinde satışlarını defalarca kat arttırmış ve markamızın iddiasını gemi yakıt ikmalinde de istenen yere getirmiştir. Bu gelişimde yüksek iş birliği içinde olduğumuz Petrol Ofisi Deniz Satışlarına güven ve destekleri için çok teşekkür ederiz.

Düzenli destekçisi olduğumuz EÇEV (Ege Çağdaş Eğitim Vakfı) ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz, EÇEV Çocuklarımızın Bodrum Seyahati başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Bu seyahatimiz ile Asmira Ailesi olarak, çocuklarımız ile güzel vakit geçirme ve kendilerini tanıma fırsatı bulduk. Ayrıca, çocuklarımıza Türkiye’deki yatçılık ve ilgili alt sektörleri ile ilgili bazı bilgiler vermeye çalıştık. Sorularını aldık. Elimizden geldiğince onları da cevaplamaya çalıştık. Deniz Müzesi ziyaretimizle tamamladığımız bu seyahatte tarafımıza göstermiş oldukları güven ve destek için, EÇEV vakfı yönetimi ve idari personeline teşekkürü bir borç biliriz. EÇEV gibi önemli bir vakfın kurulması ve devam ettirilmesi ile bizlere en büyük farkındalığı kendileri yaşatıyor. Topluma yaptıkları bu katkıdan dolayı kendilerine müteşekkiriz.

08 Nisan 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen, İMEAK Deniz Ticaret Odası İstanbul Merkez seçimlerinde, şirketimizi temsilen 13 numaralı “gemilere akaryakıt ikmali” meslek komitesinden seçilerek İstanbul Merkez Meclis üyesi olarak görev almış bulunmaktayım. Seçim Grubumuz ayrıca şahsımı; İMEAK Deniz Ticaret Odası’nı temsilen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) delegelerinden biri olarak göstermiştir. Bu büyük teveccüh ve güvenlerinden dolayı başta “gemi yakıt ikmal” sektörü temsilcileri ve Değerli DTO Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerine çok teşekkür ederim. Bulunduğum her sivil toplum örgütünde olduğu gibi, Deniz Ticaret Odası’nda da aldığım bu görevlerde; sektörümüz adına ortak fayda ve menfaatler çerçevesinde yüksek katma değerli çalışmalar yapmak için yoğun çalışarak; bu güvene layık olmaya çalışacağım.

En son yazımdan bu yana, geçtiğimiz bu kısa sürede gerçekleşen gelişmeleri sizlerle kısaca paylaşmak istedim. Her biri bizleri oldukça heyecanlandıran bu gelişmelerin, bizlere ilave sorumluluklar getirdiğinin bilincinde olarak daha fazla çalışıyoruz. “Tüm Avrupa Kıyılarında Yerel Olmak” vizyonumuzun ve uz görümüzün ilk adımları olan bu gelişmeler ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Heyecanımızı ve azmimizi kaybetmeden çalışacağız ve bir sonraki buluşmamızda karşınıza yine kesemiz dolu çıkacağız.

Sevgi ve Saygılarımla;
Mustafa Aslan