CEO'nun Mesajı
Mustafa Aslan
Mustafa Aslan CEO

Değerli Paydaşlarımız;

Yeni logomuzun alametifarikası olan “Yalıçapkını” Ege’ye özgü oldukça sofistike bir kuştur. Millerce yol kat etse de son tahlilde Ege Kıyılarına dönecektir. Atik ve avcı, bir o kadar da estetik bir kuştur. Arkaik dönemlerden beri kuş ve tüyleri iletişimin sembolü olmuştur. Eski zamanlarda, en doğru ve en çabuk iletişim kuşlarla yapılıyordu. Biz de bu kadim geleneğe bağlı kalıyoruz ve bizi son derece iyi temsil ettiğini düşündüğümüz “Yalıçapkını”mız üzerinden, sizlerle doğru bir düzlemde iletişime geçebileceğimizi düşünüyoruz.

Kökleri 40 yıl öncesinden denizciliğe dayanan bir kurumun, logo olarak Yalıçapkını’nı seçmesi sizlere belki de ilk başta biraz tuhaf gelmiş olabilir. Ama Yalıçapkını, bir sahil kuşudur. Yeni vizyonumuz, “Tüm Avrupa Kıyılarında Yerel Bir Marka Olmak” (To Be Local on Every European Coast) çerçevesinde; Tüm Avrupa Kıyılarına, içinde var olduğumuz/olacağımız sektörler ve Yalıçapkınımız ile girmek istiyoruz. Çünkü birçok sahil arasında çok hızlı yol alan Yalıçapkını, bizi hızlıca bu hedef sahillere, doğru iletişimle taşıyacaktır. “Avrupalı Olmak” yolunda, Avrupa’da farklı bölgelerde gerekli iş birliği temasları yapmakta ve iştirakler oluşturmaktayız. Bu adımlarımızın yakın bir dönemde filiz vereceğini ve yeşereceğini ön görüyoruz.

Yeni yapılanmamızda; eski yıllardan gelen ana işimiz gemi yakıt ikmalini “bunker” adı altında devam ettirerek; “marine” ve “logistics” olarak iki tane ilave faaliyet alanı yarattık. Asmira Marine, bundan sonraki süreçte tamamen yatların ihtiyaç ve taleplerine karşılık bulmaya çalışırken; Asmira Logistics ise yetkin olduğu akaryakıt taşıma işleri dışında; bölgesel lojistik operasyonları, diğer faaliyetlerimiz ile ilgili lojistik iş geliştirme faaliyetleri, üretim tesislerine in-house lojistik çözümleri gibi farklı ve niş lojistik alanların üzerine odaklanan bir yapıya bürünüyor.

Faaliyetlerimizle önce ülkemizde büyümeyi ve sonrasında ilgili faaliyet alanlarının Avrupa tarafını da genişletmeyi ve büyütmeyi hedefliyoruz. Bunu yaparken, çok dikkat edeceğimiz konulardan biri, İzmirli olmak ve İzmir değerlerinin her zaman referans olarak korunmasıdır. Grup ismimiz olan Asmira’nın son iki hecesi, İzmir’in eski tarihi isimlerinden biri olan “İsmira” nın son iki hecesidir. Yalıçapkını’nın Ege kıyılarına dönme hikayesini fonetik olarak da destekleyen markamız Asmira, “İzmir” konusundaki tutarlılığımızı ve bu değerin bizim için her zaman temel taşlarımızdan biri olacağının en karakteristik göstergesidir.

Yeni web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, yakın zamanda yeni gelişmelerle tekrar buluşmayı dilerim.

 

Sevgi ve Saygılarımla;

Mustafa Aslan